محتویات جعبه کمک های اولیه (لیست داروها و تجهیزات مورد نیاز)

موضوعی که در مقاله امروز می خواهیم در رابطه با آن صحبت کنیم، این است که جعبه کمک های اولیه باید شامل چه لوازم و داروهایی باشد؟ پس برای آگاهی از این موضوع لطفاً تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

جعبه کمک های اولیه چیست؟

یکی از وسایل و لوازمی که باید در مکان هایی مثل مدارس، نهادها و ارگانهای نظامی وجود داشته باشد، جعبه کمک های اولیه است تا اگر زمانی اتفاقی افتاد، قبل از رسیدن اورژانس بتوانند از آن استفاده کنند. به طور کلی جعبه کمک های اولیه به کیفی گفته می شود که بعضی از تجهیزات ضروری و درمانی درون آن وجود دارد. حتی زمانی که شما برای کوهنوردی یا پیک نیک میروید، بهتر است این جعبه را همراه خود داشته باشید. در ادامه مطلب می خواهیم در رابطه با لوازم و داروهایی که باید در جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشد، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

لوازم و وسایل جعبه کمک های اولیه

همانطور که گفتیم جعبه کمک های اولیه می تواند شامل وسایل و داروهای مختلفی باشد‌. اما معمولاً وجود برخی از لوازم در تمام جعبه های کمک های اولیه مشترک است. در اینجا ما می‌خواهیم به برخی از مهمترین لوازمی که بهتر است در جعبه های کمک های اولیه وجود داشته باشد، اشاره کنیم:

دستکش یکبار مصرف

برای اقدامات درمانی، پوشیدن دستکش یکبار مصرف سبب پیشگیری از انتقال عفونت مشیود؛ بنابراین وجود چند جفت دستکش یکبار مصرف در جعبه کمک های اولیه خوب است. لانگ بک برد را از مجموعه حامی طب متین با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. در صورت نیاز به استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

محتویات جعبه کمک های اولیه
محتویات جعبه کمک های اولیه

تب سنج

این وسیله نیز جهت اندازه گیری درجه حرارت بدن فرد مجروح یا بیمار استفاده میشود و وجود آن در جعبه کمک های اولیه بسیار مفید است. به کمک آن می‌توانید از میزان درجه تب فرد آگاهی پیدا کرده و با توجه به آن، به فرد بیمار دارو بدهید.

قیچی و پرنس

تجهیزاتی که وجودش در جعبه کمک های اولیه ضروری است، قیچی است؛ زیرا معمولاً برای برش زدن پانسمان ها و موارد دیگر از قیچی استفاده می شود و در صورت وجود جسم خارجی در بدن فرد بیمار توسط پنس ضدعفونی شده، باید جسم را خارج کنند؛ لذا وجود قیچی و پنج در جعبه کمک های اولیه حائز اهمیت است. ساکشن دستی در مجموعه حامی طب متین موجود و قابل خریداری می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

پانسمان

هر جا که زخمی وجود داشته باشد، برای بهبود آن باید از پانسمان استفاده شود؛زیرا وجود پانسمان علاوه بر متوقف کردن خونریزی، از ایجاد عفونت نیز جلوگیری می‌کند. پس این وسیله در جعبه کمک های اولیه جایش محفوظ است.

پد الکلی

ضدعفونی کردن یکی از کارهایی است که از واجبات تزریقات یا پانسمان زخم است و با توجه به اینکه حمل الکل و پنبه ممکن است جای زیادی در جعبه کمک های اولیه بگیرد، از پدهای الکلی که جایگزین مناسبی هستند، استفاده می شود. وجود چند عدد از این پرده ها در جعبه کمک های اولیه ضروری بوده و قطعاً قابل استفاده است. انواع ساکشن پزشکی با قیمت مناسب در مجموعه حامی طب متین موجود و قابل خریداری می باشد. برای خرید ساکشن پزشکی با ما تماس بگیرید.

محلول های ضدعفونی

محلول های ضدعفونی، با رطوبت‌دهی به بافت‌های زخم، ویروس ها و میکروب ها را از بین برده و ترشحات خونی و عفونی را تمیز می کنند و زخم را برای پانسمان آماده سازی می نمایند. لذا اگر این محلول ها در جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشند، می‌توانند در این زمینه مفید باشند.

داروهای ضروری

لیستی است که یکسری داروها باید در جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشند. در ادامه مطلب می خواهیم چند مورد از داروهایی را که وجودشان در جعبه کمک های اولیه الزامیست را، به شما معرفی کنیم. برای خرید انواع ویدئو لارنگوسکوپ با مجموعه حامی طب متین در ارتباط باشید. مجموعه حامی طب متین ارائه دهنده انواع ویدئو لارنگوسکوپ می باشد.

داروهای مورد نیاز در جعبه کمک های اولیه

داروهای مورد نیاز در جعبه کمک های اولیه شما می توانید با مشورت افراد آگاه و سلیقه و تشخیص خود هر نوع دارویی را در جعبه کمک های اولیه قرار دهید. اما داروهایی که به صورت معمول در جعبه های کمک های اولیه وجود دارند عبارت‌اند از:

 • قرص هیوسین که برای کلیه درد، دل درد استفاده میشود و ضد اسپاسم عضلات است.
 • قرص های مسکن رایجی مانند استامینوفن و سایر قرص های ضد درد.
 • قرص دیفنوکسیلات که ضد اسهال است و معمولاً پایه ثابت داروهای جعبه کمک های اولیه می باشد.
 • قرص سرماخوردگی برای پیشگیری از سرماخوردگی و مراقبت از بدن شما، خصوصا در فصل زمستان
 • قرص ضد حساسیت و ضد آلرژی آنتی هیستامین که برای مواقعی که شما سرما خورده اید نیز کاربرد دارد و ضد آبریزش بینی است.
 • قرص پلازیل یا متوکلوپرامید که برای زمانی به کار برده می‌شود که فرد دچار تهوع و سرگیجه شده باشد.
جعبه کمک های اولیه باید شامل چه لوازم و داروهایی باشد؟
جعبه کمک های اولیه

موارد احتیاط هنگام استفاده از جعبه کمک های اولیه

مهمترین نکته ای که در رابطه با جعبه کمک های اولیه و داروهای درون آن وجود دارد، این است که شما همیشه باید این جعبه را از دسترس کودکان دور نگه دارید. ضمن اینکه حتما روی شیشه داروها برچسب بزنید تا هنگام استفاده یک داروی اشتباهی را مصرف نکنید. ضمنا برخی از داروها فقط تا تاریخ مشخص قابل استفاده هستند. لذا باید به تاریخ انقضای آنها دقت نمایید؛ زیرا اگر پس از این زمان از آن دارو استفاده شود نه تنها خاصیت خود را از دست داده و اثری ندارد، بلکه این امکان وجود دارد که سبب آسیب و مسمومیت شود.

به موارد استفاده از داروها نیز باید دقت ویژه‌ای داشته باشید و بدون اطلاعات نباید از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال در صورت استعمال آسپرین و یا سایر ترکیباتی که این ماده شیمیایی درون آنها وجود دارد، برای افرادی که ناراحتی معده دارند، ممکن است ایجاد خونریزی نماید. پس هنگام استفاده به این موضوع دقت نمایید. همچنین قرص ویتامین c نیز به دلیل داشتن خاصیت اسیدی، احتمال بروز چنین مشکلی را در پی خواهد داشت. جهت خرید انواع الکتروکاردیوگراف با شرکت حامی طب متین در تماس باشید. شرکت حامی طب متین ارائه دهنده انواع الکتروکاردیوگراف می باشد.

به نکات زیر دقت کنید

 • بهتر است جعبه کمک های اولیه را در دمای بین ۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد قرار دهید.
 • اگر در جعبه کمک های اولیه شما چراغ قوه وجود داشت، بهتر است باتری های آن را در بیاورید و قبل از هر برنامه درون چراغ قوه باطری نو بیندازید.
 • به تاریخ انقضا های داروها دقت فراوانی کنید و هر چند ماه یک بار آنها را بررسی کرده و داروهای تاریخ مصرف گذشته را دور بیندازید و به جای آنها از همان نوع دارو با تاریخ اعتبار جدید جایگزین کنید. باید بعد از مصرف کردن هر کدام از لوازم جعبه کمک های اولیه و تمام شدن آن، قبل از شروع برنامه بعدی آن وسیله یا دارو را جایگزین نمایید. میتوانید همه لوازم را با فهرست و لیستی که از قبل تهیه کردید کنترل کرده تا موردی را از قلم نیندازید.
 • جعبه را باید به دور از هرگونه آلودگی و گرد و غبار قرار دهید و از دسترس کودکان دور نگه دارید. ضمناً هرچه جعبه کمک های اولیه سبک تر و قابل حمل تر باشد کار شما راحت تر است.
 • برای محصولاتی که مربوط به زخم هستند، سعی کنید از مرغوب ترین و با کیفیت ترین برند ها انتخاب کنید و از استفاده مارک های بی کیفیت، بپرهیزید.

همانطور که ملاحظه کردید لوازم و وسایل موجود در جعبه کمک های اولیه، کاربردی بوده و بهتر است همه سازمان ها و ارگان ها این جعبه ها را داشته باشند تا در صورت به وجود آمدن مشکل قبل از رسیدن اورژانس، از آنها استفاده نمایند. این جعبه لوازم و وسایل ضروری را درون خود جای می دهد. در این مقاله ما سعی کردیم در رابطه با وسایل و داروهایی که بهتر است در جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشد، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اهمیت استفاده از کیف کمک ‌های اولیه توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت حامی طب متین مطالعه کنید.

همچنین در مورد مسائل احتیاطی استفاده از جعبه کمک های اولیه نیز مطالبی را بیان کردیم. در نهایت نیز پنج نکته مهم در مورد جعبه کمک های اولیه و طریقه نگهداری از آن را به عنوان کردیم.امیدواریم از مطالب موجود در این مقاله بهره کافی را برده باشید و از اینکه تا انتهای مطلب در کنار ما بودید، از شما عزیزان سپاسگزاریم.

جعبه کمک های اولیه باید شامل چه لوازم و داروهایی باشد؟

در این مقاله از سایت حامی طب متین به بررسی محتویات جعبه و کیف کمک های اولیه پرداخته ایم با ما همراه باشید.

لوازم و وسایل جعبه کمک های اولیه چیست؟

دستکش یکبار مصرف و تب سنج و قیچی و پرنس و … برای خواندن ادامه مطلب این مقاله مفید را مطالعه کنید.

1 دیدگاه برای “جعبه کمک های اولیه باید شامل چه لوازم و داروهایی باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.