ویدئو لارنگوسکوپ

در این مقاله تاریخچه و مزایای ویدئو لارنگوسکوپ بدون در نظر گرفتن قیمت ویدئو و راهنمایی برای خرید ارائه میگردد و هدف آشنایی با این دستگاه میباشد.

تفاوت ویدیو لارنگوسکوپ مستقیم و غیر مستقیم

لوله گذاری توسط ویدئولارنگوسکوپ پیشرفته ترین نوآوری و تجربه کاملا متفاوت در مقایسه با لارنگوسکوپ مکینتاش معمولی است. مهارت های مورد نیاز برای روش اولیه لارنگوسکوپی غیر مستقیم بسیار متفاوت از موارد مورد نیاز برای لارنگوسکوپی مستقیم با لارنگوسکوپ های مکینتاش یا تیغه میلر است.

روش غیر مستقیم (کار با لارنگسکوپ)نیازمند آموزش است تا لارنگوسکوپیست لوله گذاری با لارنگوسکوپ را تجربه کند، در حالی که در مورد لارنگوسکوپی تصویری (VL)، حتی مبتدیان می توانند با موفقیت لارنگوسکوپی و اینتوباسیون را انجام دهند.

در مطالعات متعددی که اخیرا در دانشگاه های پزشکی و دامپزشکی انجام شده است، نتیجه گیری می شود که لوله گذاری با ویدئولارنگوسکوپ در زمان کوتاهتر نسبت به لارنگوسکوپی مستقیم با لارنگوسکوپ مکینتاش و با درصد موفقیت بالاتری انجام میشود. برای آشنایی بیشتر با ویدئو لارنگوسکوپ پیشنهاد می کنیم مقاله ویدئو لارنگوسکوپ چیست را در سایت حامی طب متین مطالعه نمایید.

تاریخچه لارنگوسکوپ

از سال ۱۹۴۱ و ۱۹۴۳، تیغه مستقیم میلر و لارنگوسکوپ تیغه منحنی مکینتاش به ترتیب برای لارنگوسکوپی مستقیم و لوله گذاری تراشه مورد استفاده قرار گرفته اند. اکثر بیماران با موفقیت بدون درگیر شدن با مشکلات بزرگ لوله گذاری می شوند. با این حال، برخی از بیماران وجود دارد که در آن لارنگوسکوپی و لوله گذاری ممکن است دشوار باشد. لوله گذاری ممکن است پیش از عمل پیش بینی شود یا ممکن است به طور غیرمنتظره حتی در مسیر هوایی مالمپاتی I و II نیز مواجه شود.

گزارشات زیادی از بروز لوله گذاری شکست خورده در مدارکوجود دارد؛ آن را در حدود ۰٫۰۵٪ یا ۱از۲۲۳۰ از بیماران جراحی رخ می دهد و در حدود ۰،۱۳-۰،۳۵٪ یا ۱از ۷۵۰ تا ۱از۲۸۰ از بیماران مامایی است. به یکی از عواملی که به لوله گذاری دشوار کمک می کند تصویربرداری ضعیف از افتادگی شکمی است.

خطا در اینتوباسیون ممکن است سبب آسیب دندانی، اسپاسم حنجره، برونکوسپاسم، خونریزی از راه هوایی فوقانی، هیپوکسی، هیپراکبریا، ریگرافی / استفراغ، دیستریتیسم های مختلف، توقف قلب، آسیب مغزی یا حتی مرگ و میر شود.

ساکشن پزشکی یکی از تجهیزات پرکاربرد در پزشکی و دندانپزشکی موجود در شرکت حامی طب متین می باشد. جهت ثبت سفارش و خرید این محصول با شرکت حامی طب متین تماس بگیرید.

مزایای ویدئو لارنگوسکوپ چیست
ویدئو لارنگوسکوپ

اینتوباسیون همیشه برای متخصص بیهوشی یک چالش است؛ بنابراین، او باید برای چنین شرایطی آماده شود. در راستای این، لازم است که ابزارهای خاصی برای دسترسی بهتر به مسیرهای برای تجسم بهتر حنجره وجود داشته باشد، برای این منظور چندین وسیله از جمله لارنگوسکوپهای فیبر نوری غیرمستقیم ، فایبر اپتیک استایلت، بولارد اسکوپ و اسکوپ آشر نام برد.

اگر چه این دستگاه ها می توانند جایگزین های موثر در لارنگوسکوپی مستقیم باشند، همه آنها برخی از محدودیت ها وجود دارد و هیچ یک از آنها راه حل موثر در تمام شرایط چالش برانگیز نیست. با استفاده از انقلاب فناوری دیجیتال و نیمه رسانای اکسید فلزی مکمل (CMOS)، تراشه های ویدئویی توسط چندین تولید کننده توسعه یافتند.

این امر منجر به ایجاد لارنگوسکوپ های ویدئویی برای مشاهده مسیر تنفسی گردید. GlideScope یکی از اولین دستگاه های ویدئویی بود که در سال ۲۰۰۱ توسط یک جراح عروقی و جراح عمومی John Pacey از کانادا اختراع شد. این به تولید ویدئولارنگوسکوپی منجر شده است که قطعا این کار را برای متخصصین بیهوشی و غیر متخصصین در زمینه بیهوشی، احیا و حتی در شرایط پیش از بارداری توسط کارشناسان مراقبت های اورژانس آسان می کند.

ویدئولارنگوسکوپ مشاهده یک تصویر ویدئویی کامل از ساختارهای راه هوایی را ممکن میسازد. در مقابل، با استفاده از لارنگوسکوپی معمولی، متخصصان بیهوشی تنها یک دیدگاه باریک از ساختارهای راه هوایی دارند، که ممکن است در زمان لوله گذاری همان دید کم نیز از بین رفته و باعث آسیب به مری گردد.

الکتروکاردیوگراف جهت اندازه گیری ضربان قلب و قابلیت تحلیل نوار و تفسیر نتایج را دارد. در صورت نیاز به خرید و استعلام قیمت الکتروکاردیوگراف با شرکت حامی طب متین تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

در مقایسه با لارنگوسکوپی مستقیم، چندین مزیت بالقوه برای تصویر ویدئویی وجود دارد. این سیستم تصاویر ویدئویی با کیفیت بالا را فراهم می کند که بر روی مانیتور تصویر برای تصویربرداری آسان تر می شوند. اگر دستکاری حنجره برای بهبود تجسم سازه های حنجره مورد نیاز است، اینتواباتور و فرد کمک کننده می توانند حرکت هایی مانند سیلکک را مانور دهند به طور همزمان تصویر بر روی مانیتور تصویری را مشاهده می کنند.

با تصویر ویدئویی که از دوربین تعبیه شده انتهای ديستال لارنگوسکوپ بدست می آید، ساختارهای حنجرهو مسیرهای هوایی کاملا قابل مشاهده واینتوباسیون به سادگی امکان پذیر خواهد بود. بسیاری از مطالعات انجام شده بر روی مانکن با روش معمول و شبیه سازی شده راه هوایی مشکل و با ارزیابی ترومای عینی انجام شده است نشان میدهد،

پس از دوره تمرین کوتاه به دانشجویان تازه کار و متخصصان پزشکی عملکرد با ویدئولارنگوسکوپ بسیار بهتر از روشهای قدیمی خواهد بود. با آموزش مناسب، معمولا منحنی یادگیری نسبتا کوتاه برای ویدئولارنگوسکوپ وجود دارد و دید خوبی از حنجره می تواند تقریبا همیشه به دست آمده و ثبت شود.

به نظر می رسد مهارت سخت تر برای بدست آوردن عبور یا حرکت لوله ترشحی باشد. مهارت های سنتی دستکاری لوله تحت دید مستقیم (مانند در مکانیک مکینتاش) اعمال نمی شود. نوک لوله باید توسط دستکاری لوله در حالی که در حال مشاهده یک تصویر پیش بینی شده در روی صفحه نمایش و یا در مورد دستگاه های هدایت شده با دستکاری لارنگوسکوپ که در عوض جهت نوک لوله را تغییر می دهد.

آتل نئوپرن ساخته شده از پارچه نئوپرن سه لایه با قابلیت شستشو و امکان استفاده سریع و آسان جهت موارد اورژانسی در مجموعه حامی طب متین موجود می باشد. جهت ثبت سفارش این محصول با ما در تماس باشید.

آشنایی با مزایای ویدئو لارنگوسکوپ
مزایای ویدئو لارنگوسکوپ

مزایای ویدئو لارنگوسکوپ

 • بهبود مشاهده حنجره چون چشم و راه های هوایی لازم نیست که مانند لارنگوسکوپی در یک راستا قرار گیرند
 • نیروی وفشار کمتر مورد استفاده در مقایسه با لارنگوسکوپی مستقیم
 • حرکت کمتر ستون فقرات
 • احتمال پاسخ کمتر همودینامیکی به لارنگوسکوپی و لوله گذاری
 • زمان یادگیری کوتاه
 • حمل و نقل بهبود یافته و هزینه در مقایسه با لارنگوسکوپ های فیبر نوری انعطاف پذیر است
 • استفاده به عنوان یک ابزار آموزشی
 • به طور کلی نرخ موفقیت بالاتر، به ویژه در شرایط دشوار است.

معایب ویدئو لارنگوسکوپ

 • عبور از ETT ممکن است دشوار است با وجود مشاهده خوب و یا نمره POGO بالاتر؛ اغلب استایل مورد نیاز است
 • ترشحات ممکن است دید را پنهان کند
 • از دست دادن ادراک عمقی
 • مسائل اقتصادی بیش از خرید و نگهداری
 • هیچ ویدیو ،ویدیویی ایده آل نیست
 • زمان پردازش بیشتر
 • تکنیک های مختلف لارنگوسکوپی و لوله گذاری با مدل ها و مدل های مختلف.

ویدیو لارنگوسکوپی در محیط پیش بیمارستانی

ارائه دهنده خدمات اورژانسی ممکن است به علت آسیب شدید صورت، گردن یا آسیب ستون فقرات گردن، ادم رحم یا رگ زایی ثانویه به علت آنژیوآمد یا آنافیلاکسی باشد. ارائه دهنده خدمات اورژانس پزشکی (EMS) به طور مرتب در مدیریت سخت ترین راه های هوایی فعالیت می کنند.

بیماران پیش بیمارستانی اغلب دارای آسیب های جراحی مشترک، ضربات متعدد سیستم یا آسیب های احتمالی ستون فقرات گردن می باشند. بنابراین، لازم است که راه هوایی قطعی با ایمن ترین و کارآمد ترین روش که کمترین میزان بروز بیماری را دارد، تامین شود.

ساکشن دستی قابل استفاده برای بزرگسال و اطفال و قابلیت مکش به صورت ۵۰ درصد و ۱۰۰ درصد در شرکت حامی طب متین موجود می باشد. جهت خرید و ثب سفارش این محصول با شرکت حامی طب متین تماس بگیرید.

مزایا و معایب ویدئو لارنگوسکوپ
ویدیو لارنگوسکوپ چیست

بنابراین، VL می تواند انتخاب خوبی برای لارنگوسکوپی و لوله گذاری بهتر باشد. استفاده از قبل از بیمارستان VL به طور گسترده ای مورد بررسی قرار نگرفته است، اما می تواند یک ابزار مفید باشد.

در نهایت، اگر چه نقش VL به جای بیهوشی، از جمله ICU، ER، احیاء صحرایی و پزشکی اورژانس، گسترش یافته است، هنوز ابزار استاندارد لارنگوسکوپی مستقیم با لارنگوسکوپ های معمولی است. هر متخصص بیهوشی با تجربه از منحنی سیگموئید مستقیم لارنگوسکوپی عبور می کند.

اما هنگامی که متخصص بیهوشی به فلات منحنی می رسد (که هر کارآموز دستیابی می کند)، غیر قابل درک است که روش برای لوله گذاری استفاده می شود. بنابراین، متخصص بیهوشی کارآموز باید هنر لارنگوسکوپی مستقیم و لوله گذاری را یاد بگیرد و حفظ کند.

برانکارد اسکوپ مناسب برای استفاده در مواقع ایجاد صدمات استخوانی و جراحت های ناشی از تصادفات در سایت حامی طب متین موجود و قابل ثبت سفارش می باشد. در صورت نیاز به خرید و استعلام قیمت انواع برانکارد با شرکت حامی طب متین تماس بگیرید.

با این حال، موارد کمی از راه های پیش بینی شده راه هوایی و یا پیش بینی های غیر قابل پیش بینی لوله گذاری در بیمارستان های کلاس اول یا دوم بیمارستان امام خمینی، بیماران چاق، ضایعات نخاعی، قربانیان تروما و برخی از تغییر شکل های تشریحی صورت و راه هوایی فوقانی وجود دارد، جایی که VL می تواند باشد.

روش انتخاب در موسسه ما، VL به طور معمول برای پیش بینی راه هوایی مشکل استفاده می شود. شرکت حامی طب متین عرضه کننده ویدئو لارنگوسکوپ Marshall انگستان با بهترین قیمت و بالاتریت کیفیت می باشد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

مزایا ویدئو لارنگوسکوپ چیست؟

در این مقاله از سایت حامی طب متین به برسی مزایا ویدئو لارنگوسکوپ می پردازیم با ما همراه باشید.

معایب ویدئو لارنگوسکوپ چیست؟

از دست دادن ادراک عمقی و ترشحات ممکن است دید را پنهان کند. برای خواندن مابقی معایب با سایت حامی طب متین همراه باشید.

2 دیدگاه برای “مزایای ویدئو لارنگوسکوپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.