ویدئولارنگوسکوپ

ویدئولارنگوسکوپی نوعی از لارنگوسکوپی غیرمستقیم است که در آن پزشک به طور مستقیم حنجره را مشاهده نمی کند. در عوض ، تصویر حنجره با یک لارنگوسکوپ فیبروپتیک یا دیجیتالی مشاهده می گردد. ویدئولارنگوسکوپ دستگاهی شبیه به لارنگوسکوپ با دوربین تعبیه شده در ابتدای تیغه میباشد، که تصویر دوربین بر روی مانتیتور متصل به دسته ویدئولارنگوسکوپ قابل مشاهده است. در بعضی موارد مانیتور جدا از دسته و بر روی پایه جدا قرار دارد و از طریق کابل به دوربین تیغه مرتبط میگردد.

تیغه های ویدئولارنگوسکوپ

دو سبک اساسی تیغه حنجره در حال حاضر از نظر تجاری در دسترس هستند: تیغه خمیده و تیغه مستقیم. تیغه خمیده یا Macintosh بیشترین کاربرد را در ویدئولارنگوسکوپی دارند، در حالی که تیغه صاف یا میلر محبوب ترین سبک تیغه مستقیم است و بیشتر در اطفال و نوزادان کاربرد دارند.

الکترودیوگراف دستگاهی است که از آن برای اندازه گیری ضربان قلب استفاده میکنند. شاید برای شما هم پیش آمده است که برخی مواقع دچار درد در ناحیه سمت چپ بدن خود شده اید و به پزشک مراجعه کرده اید و پزشک برای تشخیص دادن ناراحتی شما از این دستگاه استفاده کرده است. انواع الکتروکاردیوگراف در شرکت حامی طب متین موجود و قابل ثبت سفارش می باشد.

ویدئولارنگوسکوپ چیست؟
ویدئولارنگوسکوپ چیست؟

سیستم رفع بخار ( Anti Fog ) ویدئولارنگوسکوپ

در ویدئو لارنگوسکوپ به منظور ثابت نگهداشتن تصویر و جلوگیری از تاثیر عوامل محیطی بر روی آن از روشهای متعدد و مختلفی استفاده میگردد. به طور مثال برای جلوگیری از تاثیر بخار تنفسی بیمار بر روی دوربین از سیستم رفع بخار ( Anti Fog ) استفاده میگردد که معمولا سه روش برای این حذف بخار تنفسی توسط کمپانیها استفاده میگردد.

  • استفاده از مواد شیمیایی: که در این روش از موادی که اتصال ملکولهای آ به یکدیگر را سرعت میبخشند کمک گرفته میشود مانند موادی که در شیشه پاک کنهای ضد بخار خانگی کاربرد دارند. این روش معمولا به تنهایی موثر نیست و در کنار روشهای دیگر استفاده میشود.
  • استفاده از سیم پیچ حرارتی: استفاده از سیم در مقابل دوربین که با جریان الکتریکی گرم شده و باعث تبخیر آب از روی لنز دوربین میگردد همانند روش حذف بخار از شیشه عقب خودرو.
  • استفاده از حارت منبع نور اطراف دوربین: با کمک گرفتن از حرارت ناشی از ال ای دی های اطراف دوربین که وظیفه روشن کردن محیط دهان را دارند و تبخیر آب از روی لنز هم میتوان بخار ناشی از تنفس بیمار را خنثی نمود.

ویدئو لارنگوسکوپ یک ابزار پزشکی است که برای مشاهده و دسترسی به حنجره و راه های هوایی بیمار استفاده می‌شود. مزایای ویدئو لارنگوسکوپ بسیار فراوان می باش که توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت حامی طب متین مطالعه نمایید.

سیستم تنظیم خودکار شدت نور ویدئولارنگوسکوپ

علاوه بر این برای اینکه در هنگام ورود ویدیولارنگوسکوپ به دهان در اثر تغییر در نور محیط، تصویر افت نداشته باشد از سیستم تنظیم خودکار شدت نور (Auto White Balance) استفاده میگردد تا همواره تصویر واضح و کامل در مانیتور دستگاه مشاهده گردد.

یکی از مهمترین وسیله های مورد نیاز در ویدئولارنگوسکوپ منبع نور برای تامین نور مورد نیاز دوربین می باشد. معمولا از چندین ال ای دی در اطراف لنز دوربین به منظور روشن نمودن محیط داخل دهان استفاده میگردد که نقش مهمی در دریافت تصویر در ویدئولارنگوسکوپ ایفا میکنند.

در اشخاصی که با مشکلات حاد دست‌وپنجه نرم می‌کنند، بررسی میزان اکسیژن موجود در خون ضروری است. اگر فورا کمبود اکسیژن خون مشخص شود، درمان زودتر انجام می‌شود. پالس اکسیمتر، در واقع دستگاهی است که این کار را برای افراد انجام می‌دهد. برای خرید و استعلام قیمت انواع پالس اکسیمتر با شرکت حامی طب متین تماس بگیرید.

استایلت های ویدئولارنگوسکوپ

استایلت ها در داخل لوله تراشه استفاده می شوند تا شکل خاصی به آن داده شود که به هدایت لوله به سمت ورودی حنجره کمک می کند. انحنای طبیعی لوله تراشه معمولاً به اندازه کافی خم می شود که اکثر موارد لارنگوسکوپی بتوانند لوله را از طریق آکورد های صوتی بدون بارگذاری آن روی یک استیول قرار دهند.

اجزای ویدئولارنگوسکوپ
اجزای ویدئولارنگوسکوپ

ویدئولارنگوسکوپ چیست؟

ویدئولارنگوسکوپی نوعی از لارنگوسکوپی غیرمستقیم است که در آن پزشک به طور مستقیم حنجره را مشاهده نمی کند. در عوض ، تصویر حنجره با یک لارنگوسکوپ فیبروپتیک یا دیجیتالی مشاهده می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را در سایت حامی طب متین مطالعه نمایید.

ویدئولارنگوسکوپ شامل چه اجزایی می شود؟

تیغه های ویدئولارنگوسکوپ و سیستم رفع بخار ( Anti Fog ) و سیستم تنظیم خودکار شدت نور و … برای خواندن توضیحات بیشتر با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.