دستگاه اکسیژن ‌ساز چیست؟

موضوعی که در این مقاله قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم، دستگاه اکسیژن ساز است. با ما باشید تا در رابطه با این دستگاه اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

‌دستگاه اکسیژن ساز چگونه وسیله‌ای است؟

با پیشرفت تکنولوژی در همه عرصه‌ها، عرصه پزشکی نیز در زمینه تجهیزات، پیشرفت چشمگیری داشته و هر روز شاهد ساخت دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی برای کمک به جراحی‌ها و اقدامات مربوط به پزشکی و درمان هستیم. دستگاه اکسیژن ساز یکی از این تکنولوژی‌های جدید است که غلیظ کردن اکسیژن را برعهده دارد. خوب است بدانید هوای اطراف ما تنها ۲۱ درصد اکسیژن دارد. این دستگاه برقی همه اکسیژن اطراف ما را گرفته و به اکسیژنی غلیظ تبدیل می‌کند.

کادر درمان اعتقاد دارند که وجود این دستگاه نقش موثری در تسهیل زندگی بعضی از افراد دارد. در واقع کارکرد اصلی دستگاه اکسیژن ساز به گونه‌ای است که هم درمان کننده است و هم پیشگیری کننده و مکانیزم آن طوری است که هوای اطراف را به داخل کمپرس کرده و به صورت اکسیژن پزشکی تحویل می‌دهد؛ اکسیژن حاصله بیش از ۹۰ درصد خلوص دارد. پالس اکسیمتر را از حامی طب متین با قیمت مناسب خریداری کنید. برای استعلام قیمت پالس اکسیمتر با ما در تماس باشید.

ویژگی‌های دستگاه اکسیژن ساز

همانطور که گفتیم، این دستگاه اکسیژنی که در هوا وجود دارد را تحت فشار بالایی متراکم کرده و آن را برای بیمار فراهم می‌کند. از اکسیژن ساز برای کارهایی مانند اکسیژن تراپی استفاده می‌شود. همچنین این دستگاه برای بیمارانی که مشکل حاد تنفسی دارند، بسیار کاربردی است. دستگاه‌های اکسیژن ساز در ظرفیت‌های متنوعی در بازار وجود دارند و شما می‌توانید مارک‌های معتبر آن را از کالاهای پزشکی و یا از فروشگاه‌های آنلاین خریداری نمایید.

 این ظرفیت‌ها عبارت‌اند از: ۳ لیتر. ۵ لیتر.۸ لیتر.۱۰ لیتر. که برای ناراحتی‌های تنفسی مزمن معمولاً از دستگاه‌های اکسیژن سازی با ظرفیت ۳ تا ۵ لیتر استفاده می‌شود و از ظرفیت‌های بالاتر مانند ۸ لیتر و ۱۰ لیتر برای مواردی که حادتر هستند، بهره گرفته می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت دستگاه الکتروکاردیوگراف با حامی طب متین در ارتباط باشید.

اجزای دستگاه اکسیژن ساز

این دستگاه دارای لوازم و تجهیزاتی است که معمولاً هنگام خرید دستگاه همراه آن بوده در غیر این صورت خودتان دقت کنید که دستگاه اکسیژن ساز باید این وسایل و لوازم را داشته باشد:

 • فیلتر اکسیژن ساز
 • ماسک اکسیژن
 • محفظه اکسیژن
 • لیوان مانومتر
 • سوند نازل اکسیژن
 • فیلتر گردگیری
دستگاه اکسیژن ‌ساز
دستگاه اکسیژن ‌ساز چیست؟

مزیت‌های دستگاه اکسیژن ساز

این دستگاه جایگزینی مناسب برای کپسول اکسیژن است. گرچه دستگاه اکسیژن ساز با برق کار می‌کند؛ اما مدل‌های جدیدی از آن طراحی و تولید شده که با باتری کار می‌کند ولی قدرت تولید اکسیژن غلیظ را به اندازه مدل‌هایی که با برق کار می‌کنند را ندارد. به طور کلی مزیت دستگاه اکسیژن ساز شامل موارد زیر است:

 • جابجایی آسان
 • هزینه مناسب و مقرون به صرفه
 • ایجاد سر و صدای کمتری
 • بازدهی بالا
 • کاربری آسان و راحت
 • خلوص بالای اکسیژن خروجی

کیف کمک های اولیه برای محیط هایی مانند مدرسه، محل کار و منازل بسیار حائز اهمیت است و با توجه به وجود این ابزار و لوازم، عبارت پیشگیری بهتر از درمان، معنای حقیقی خود را می یابد. کیف کمک های اولیه را از شرکت حامی طب متین تهیه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با حامی طب متین در تماس باشید.

انواع دستگاه‌های اکسیژن ساز

اکسیژن سازها انواع مختلفی دارند و با ظرفیت، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند. اما به صورت کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

دستگاه اکسیژن ساز ثابت

اغلب دستگاه‌های اکسیژن سازی که در خانه استفاده می‌شوند از این نوع هستند که به دو صورت مداوم و پالسی به تولید اکسیژن می‌پردازند. منظور از کارکرد پالسی یعنی اینکه دستگاه در بازه‌های زمانی معین به شکل مقطعی مقداری اکسیژن تولید می‌کنند و زمانی که می‌گوییم دستگاه در حال اکسیژن سازی مداوم است.

یعنی اینکه بدون داشتن توقف اکسیژن را تولید می‌نماید. دستگاه‌های اکسیژن ساز ثابت در قسمت زیر، دارای چرخ‌هایی هستند که به آن‌ها قابلیت حمل به بخش‌های مختلف منزل یا هر مکان دیگری را می‌دهد. در مقایسه با دستگاه‌های اکسیژن ساز قابل حمل در زمینه حرکت دادن، کاربری سخت‌تری دارند. آتل نئوپرن را از فروشگاه حامی طب متین با قیمت مناسب تهیه کنید. برای استعلام قیمت با حامی طب متین تماس بگیرید.

دستگاه‌های اکسیژن ساز قابل حمل

این دستگاه به نسبت دستگاه‌های اکسیژن ساز ثابت، سبک‌تر بوده و سایز کوچک‌تری دارند. همچنین حمل و نقل آن‌ها فوق‌العاده راحت بوده و اساساً به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی جابجا شود. در دستگاه‌های اکسیژن ساز قابل حمل هم فقط به صورت پالسی اکسیژن تولید می‌شود و سازوکار آن به این شکل است که اکسیژن خروجی بر اساس نیاز بیمار به شکل دستی از طریق صفحه کنترلی که بر روی دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل نصب شده است، کم و زیاد می‌شود.

به طور کلی بهتر است نوع دستگاه اکسیژن ساز موردنیازتان را با استفاده از نظر و توصیه پزشک معالج انتخاب نمایید تا هنگام استفاده از آن به مشکلی برخورد نکنید. در بازار همه انواع دستگاه‌های اکسیژن ساز وجود دارد که می‌توانید متناسب با نوع نیاز و بودجه خود هر کدام از آن‌ها را به راحتی تهیه کنید. جهت خرید ساکشن پزشکی با شرکت حامی طب متین در ارتباط باشید. حامی طب متین ارائه دهنده انواع ساکشن پزشکی می باشد.

در رابطه با دستگاه اکسیژن ساز به نکات زیر دقت کنید:

خلوص اکسیژن به دست آمده توسط دستگاه اکسیژن ساز بیش از ۹۰ درصد است. دقت داشته باشید زمانی که این دستگاه روشن است، نباید به وسیله مسیر خروجی به بیمار وصل باشد؛ چرا که در این صورت هیچ اکسیژنی را به فضا اضافه نمی‌کند.

این دستگاه دو نوع فیلتر دارد. یک فیلتر از جنس اسفنج و ابر صنعتی است که باید حداقل دو هفته یک بار شسته شود، فیلتر دوم آن کاغذی بوده و سالی دوبار نیاز به تعویض دارد. درنظر داشته باشید که هرگز دستگاه اکسیژن ساز را به صورت روشن حمل و نقل نکنید و یا به کنار نذارید؛ زیرا در این صورت موتور دستگاه حالت معلق می‌ماند و احتمال دارد آسیب ببیند. برای خرید انواع ساکشن دستی با شرکت حامی طب متین در تماس باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه اکسیژن ‌ساز
خرید دستگاه اکسیژن ‌ساز

در قسمت خروجی دستگاه یک لیوان به نام لیوان مانومتر وجود دارد که مسئولیت مرطوب کردن اکسیژن برعهده لیوان مانومتر است. همیشه باید با آب مقطر یا آب جوشیده یک سوم از این لیوان را پر کنیم و به حفره‌هایی که بر روی نازل شلنگ درون لیوان وجود دارد توجه کرده و هفته‌ای یکبار آن را جرم‌گیری کنید.

برای انجام این کار می‌توانید از سوزن یا سنجاق برای جرم‌گیری سوراخ‌ها استفاده کنید. دقت کنید که دستگاه‌های اکسیژن ساز خانگی با برق کارکرده و بعد از اینکه برق قطع شود، کاملا از کار می‌افتند و هیچ باتری برای ذخیره سازی ندارند. هد ایموبلایزر را از شرکت حامی طب متین خریداری کنید. در صورت نیاز به انواع هد با ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه اکسیژن ‌ساز در شرکت حامی طب متین

همانطور که ملاحظه کردید، دستگاه اکسیژن‌ساز یکی از ابزارهای پزشکی است که هوای محیط را به اکسیژن غلیظ تبدیل می‌کند و در دو نوع متحرک و ثابت وجود دارد که علاوه بر مراکز درمانی در منزل نیز قابل استفاده است. این دستگاه‌ها برای بیماری‌های تنفسی و ریوی قابل استفاده بوده و لازم به ذکر است که حتی افراد سالم نیز جهت رفع خستگی می‌توانند از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند. پیامد های فشار خون بالا از دیگر مقالات مفید سایت حامی طب متین می باشد که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

هنگام خریدن این دستگاه از برندهای معتبر خرید کرده و از سالم بودن وسیله اطمینان حاصل کنید و حتماً برندی را خریداری کنید که دارای گارانتی می‌باشد. تکنولوژی ساخت این دستگاه در کشور عزیز ما نیز وجود دارد، بنابراین از برندهای ایرانی نیز می‌توانید استفاده کنید. علاوه بر مواردی که گفته شد به میزان تولید صدا و توان تولید اکسیژن و نیز مقدار مصرف برق و طریقه منتقل کردن اکسیژن به دستگاه نیز، دقت کنید؛ زیرا مدل‌های متنوع با قابلیت‌های گوناگونی از آن وجود دارد.

دستگاه اکسیژن ‌ساز چیست؟

در این مقاله از سایت حامی طب متین به برسی دستگاه اکسیژن ‌ساز و ویژگی های و اجزای آن به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

قیمت دستگاه اکسیژن ‌ساز چقدر می باشد؟

برای اطلاع از قیمت دستگاه اکسیژن ‌ساز با شرکت حامی طب متین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.