ساکشن دستی

ساکشن دستی یکی از ابزارهای پزشکی است که برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار استفاده می‌شود. این ابزار شامل یک لوله جذب است که به یک پمپ دستی متصل شده است. با فشار دادن پمپ دستی، فشار منفی در لوله جذب ایجاد می‌شود و مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار به سمت لوله جذب کشیده می‌شوند و در محفظه جمع‌آوری می‌شوند. هر دو دستگاه ساکشن پزشکی و دستی برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار استفاده می‌شوند، اما دستگاه ساکشن پزشکی برای استفاده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بزرگتر و دستگاه دستی برای استفاده در موارد اورژانس و درمان در خانه و محیط‌های کوچکتر مناسب است.

نحوه استفاده از ساکشن دستی

استفاده از ساکشن دستی برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار در موارد اورژانس و درمان در خانه و محیط‌های کوچکتر مناسب است. برای استفاده از ساکشن دستی، مراحل زیر را دنبال کنید. ابتدا، لوله جذب را به پمپ دستی متصل کنید. سپس، لوله جذب را به محل جراحی یا محلی که مایعات و مواد دیگر از آن خارج می‌شود، نزدیک کنید. پمپ دستی را با دست خود فشار داده و فشار منفی در لوله جذب ایجاد کنید. با فشار دادن پمپ دستی، مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار به سمت لوله جذب کشیده می‌شوند و در محفظه جمع‌آوری می‌شوند.

پس از جمع‌آوری مایعات و مواد دیگر، لوله جذب را از محل جراحی یا محلی که از آن مایعات جمع‌آوری شده، جدا کنید. محفظه جمع‌آوری را باز کرده و مایعات و مواد دیگر را دور بریزید و محفظه را با آب و صابون شستشو دهید. قبل از استفاده از ساکشن دستی، حتماً دستگاه را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که به درستی کار می‌کند. همچنین، پس از استفاده از دستگاه، آن را به دقت تمیز کنید تا از انتقال عفونت به بیمار و یا دیگران جلوگیری شود.

چیر استریچر طراحی شده جهت مصارف دو منظوره ( هم به عنوان برانکارد و هم به عنوان صندلی حمل بیمار) با امکان تا کردن جهت جابجایی و حمل آسان و پشتی بلند برانکارد، به منظور حفظ و ثابت نگهداشتن سر بیمار موجود در شرکت حامی طب متین و قابل ثبت سفارش می باشد.

آموزش نحوه استفاده از ساکشن دستی
نحوه استفاده از ساکشن دستی

کاربرد دستگاه ساکشن دستی

دستگاه ساکشن دستی برای جذب مایعات، خون، اشیاء خارج شده و یا مواد دیگر از داخل بدن بیمار استفاده می‌شود. این دستگاه به دلیل قابل حمل بودن و عدم نیاز به برق، در موارد اورژانس و درمان در خانه و محیط‌های کوچکتر بسیار مفید است. در برخی موارد، بیماران ممکن است به دلیل علل مختلفی مانند زخم، التهاب و یا عفونت درد شکمی داشته باشند. در این موارد، دستگاه ساکشن دستی برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل شکم بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در برخی موارد، بیماران ممکن است به دلیل زخم‌های پوستی نیاز به جذب مایعات داشته باشند. در این موارد، دستگاه ساکشن دستی برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل زخم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی موارد، بیماران ممکن است به دلیل بیماری‌های تنفسی مانند آسم و یا برونشیت نیاز به جذب مواد داشته باشند. در این موارد، دستگاه ساکشن دستی برای جذب مواد از داخل راه های تنفسی بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه ساکشن دستی یکی از ابزارهای مهم در درمان بیماران در موارد اورژانس و درمان در خانه و محیط‌های کوچکتر است که به دلیل قابل حمل بودن و عدم نیاز به برق، بسیار مفید است.

برانکارد آمبولانسی یا برانکارد پا چلاقی برای افزایش سرعت و راحتی انتقال بیمار استفاده می شود. یکی از اصلی ترین تجهیزات هر بیمارستانی برانکارد است که کیفیت و شکل ظاهری آن اهمیت بالایی در ساخت آن دارد. در صورت نیاز به خرید برانکارد آمبولانسی و استعلام قیمت با شرکت حامی طب متین تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

خرید دستگاه ساکشن دستی

برای خرید دستگاه ساکشن دستی، می‌توانید به فروشگاه‌های پزشکی و تجهیزات پزشکی مانند مجموعه حامی طب متین مراجعه کنید. همچنین، می‌توانید از طریق اینترنت نیز دستگاه ساکشن دستی را خریداری کنید. در هر دو حالت، قبل از خرید دستگاه ساکشن دستی، بهتر است از ویژگی‌ها و مشخصات دستگاه اطلاعات کافی را جمع‌آوری کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بعضی از ویژگی‌هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • قدرت جذب: قدرت جذب دستگاه ساکشن دستی باید به اندازه کافی بالا باشد تا بتواند مایعات و مواد دیگر را به خوبی جذب کند.
 • حجم محفظه جمع‌آوری: حجم محفظه جمع‌آوری باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند مایعات و مواد دیگر را به خوبی جمع‌آوری کند.
 • قابل حمل بودن: دستگاه ساکشن دستی باید قابل حمل و سبک باشد تا بتواند به راحتی حمل شود.
 • قیمت: قیمت دستگاه ساکشن دستی باید مناسب باشد و با کیفیت دستگاه همخوانی داشته باشد.
 • مانیتورینگ: برخی دستگاه‌های ساکشن دستی دارای مانیتورینگ هستند که به کاربر اجازه می‌دهد تا قدرت جذب و حجم مایعات جمع‌آوری شده را بررسی کند.

با توجه به این ویژگی‌ها، می‌توانید دستگاه ساکشن دستی مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین، قبل از خرید دستگاه ساکشن دستی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید. برای آشنایی با  کاربرد های هد ایموبلایزر توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت حامی طب متین مطالعه نمایید.

استفاده از ساکشن دستی
استفاده از ساکشن دستی

قیمت دستگاه ساکشن دستی

قیمت دستگاه ساکشن دستی ممکن است بسته به ویژگی‌ها و کیفیت دستگاه، متفاوت باشد. با این حال، برخی دستگاه‌های ساکشن دستی با ویژگی‌های خاص و کیفیت بالاتر ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. همچنین، قیمت دستگاه ساکشن دستی ممکن است در فروشگاه‌های پزشکی و تجهیزات پزشکی محلی و یا آنلاین متفاوت باشد. برای خرید دستگاه ساکشن دستی، بهتر است با مقایسه قیمت‌ها و ویژگی‌های دستگاه‌های مختلف، بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید. قبل از خرید دستگاه ساکشن دستی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله معرفی انواع دستگاه ساکشن را جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت حامی طب متین مطالعه نمایید.

دستگاه ساکشن دستی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

دستگاه ساکشن دستی از چندین قسمت تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها برای عملکرد صحیح دستگاه بسیار حائز اهمیت هستند. اجزای اصلی دستگاه ساکشن دستی عبارتند از:

 • پمپ دستی: پمپ دستی برای ایجاد فشار منفی در لوله جذب استفاده می‌شود و با فشار دادن آن، فشار منفی در لوله جذب ایجاد می‌شود.
 • لوله جذب: لوله جذب یک لوله انعطاف پذیر است که به پمپ دستی متصل شده است و برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار استفاده می‌شود.
 • محفظه جمع‌آوری: محفظه جمع‌آوری برای جمع‌آوری مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار استفاده می‌شود و به لوله جذب متصل می‌شود.
 • فیلتر: فیلتر برای جداسازی مایعات و مواد دیگر از هوا استفاده می‌شود و از ورود مایعات و مواد دیگر به پمپ دستی جلوگیری می‌کند.
 • شلنگ: شلنگ برای اتصال دستگاه ساکشن دستی به لوله جذب و محفظه جمع‌آوری استفاده می‌شود.
 • سوزن: سوزن برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار استفاده می‌شود و به لوله جذب متصل می‌شود.

همچنین، برخی دستگاه‌های ساکشن دستی دارای ویژگی‌هایی مانند مانیتورینگ قدرت جذب و حجم مایعات جمع‌آوری شده هستند که به کاربر اجازه می‌دهد تا بهترین عملکرد را از دستگاه خود بگیرد. دستگاه ساکشن پزشکی چیست از مقالات جدید سایت حامی طب متین می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

ساکشن دستی چیست و نحوه استفاده از آن به چه صورت می باشد؟

ساکشن دستی یکی از ابزارهای پزشکی است که برای جذب مایعات و مواد دیگر از داخل بدن بیمار استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه استفاده از آن پیشنهاد می کنیم این مقاله را در سایت حامی طب متین مطالعه نمایید.

ساکشن دستی از چه اجزایی تشکیل شده و چه کاربردی دارد؟

پمپ دستی و لوله جذب و محفظه جمع‌آوری و فیلتر و … برای اطلاع از عملکرد اجزای ساکشن دستی و کاربرد آن با ما همراه باشید.

1 دیدگاه برای “نحوه استفاده از ساکشن دستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.